Vstupná brána do ambulancie – moderná recepcia na mieru 

V minulosti sme v zdravotníckych zariadeniach recepcie príliš nevideli. V modernom zdravotníctve však majú svoj priestor a odôvodnenie. Mnohé zdravotnícke zariadenia fungujú s viacerými ambulanciami a pre pacienta je dôležitý prvý kontakt so zariadením cez recepciu. Recepčná vie následne navigovať pacienta, v niektorých prípadoch objednávať nových pacientov a odpovedať na otázky, ktoré ich zaujímajú.

Recepčný pult

Základom každej recepcie je recepčný pult. Dôležité je jeho správne umiestnenie. Recepčná by mala mať výhľad na prichádzajúcich pacientov.

Recepčný pult musí byť reprezentatívny a účelný. Mal by mať dostatok úložného a pracovného priestoru a ideálnu výšku pre recepčnú i prichádzajúcich pacientov.

V súčasnosti sa nevyrábajú len obyčajné drevené pulty, dnes je potrebné zaujať na prvý pohľad, a o to sa postarajú dizajnové prvky.

Dizajnové prvky, ktoré očaria

LED podsvietenie, 3D-logo na mieru či vsadené kvetináče. 3D-LOGO je súčasťou firemného PR, prezentácia vášho zdravotníckeho zariadenia už pri vstupe do budovy. My v Rstudiu vieme takéto logo vyrobiť vo farbách zariadenia, s podsvietením či bez, zasadené do recepčného pultu alebo ho namontovať na stenu za pultom, aby vyniklo.

Naši návrhári vám vedia pripraviť vizualizáciu, aby ste si vedeli lepšie predstaviť, ako bude logo na recepcii vyzerať.

LED podsvietenie zaujme každého na prvý pohľad. Podsvietiť sa dá nielen logo, ale aj samotný pult. Dizajnovou vychytávkou sú aj na mieru vyrobené hodiny, vďaka ktorým budú mať pacienti pojem o čase a nebudú musieť neustále vyťahovať telefón či sledovať náramkové hodinky.

NÁŠ TIP: Dizajnovým riešením je aj miesto pre rastlinky, ktoré sú v zdravotníckych zariadeniach dôležité, lebo čistia kyslík. Do recepčného pultu vieme zakomponovať aj vsadené kvetináče na takéto prírodné „čističky vzduchu“. Ak sa vám nechce dlhodobo starať o rastlinky v kvetináčoch, výbornou voľbou je machová eko stena, ktorá dobre vyzerá, je ľahká na údržbu a spĺňa funkciu rastliniek.

Pohodlné sedenie

Pri mnohých recepciách sa nachádza takzvaná klientská zóna alebo čakáreň. Pohodlné sedenie zabezpečia lavice, moderným a sympatickým riešením pre všetky strany sú kresielka. Ergonomické kreslá zabezpečia komfort pre pacientov aj v prípade dlhšieho čakania.

Odkladacie stolíky by mali byť samozrejmou súčasťou, pacienti ich určite využijú. Kresielka môžu byť vyrobené z rôznych materiálov a farieb, tak aby zapadli do dizajnu recepcie.

Nezabúdajte, že prvý dojem sa nedá urobiť dvakrát a začnite premýšľať nad novou recepciou. Zvolíte klasiku či siahnete po moderných riešeniach? My v Rstudiu vám pripravíme vizualizáciu a postaráme sa aj o všetko ostatné. Výroba, dodanie a montáž je u nás samozrejmosťou.


POTREBUJEM PORADIŤ