Ako správne zariadiť ambulanciu? (2.časť): Vychytávky, ktoré uľahčia prácu a spĺňajú hygienické normy

Po prvej várke rád, na čo myslieť pri zariaďovaní ambulancie, prichádzame s druhou časťou. Pri vašej novej ambulancii treba myslieť na to, aby pôsobila profesionálne, útulne, aby sa v nej každý pacient cítil dobre. Zároveň musí spĺňať všetky hygienické normy. Ako na to?

 

Detaily, ktoré vám uľahčia prácu

Prečo si nezjednodušiť prácu v ambulancii s malými vychytávkami? Treba na ne myslieť už na žačiatku, aby ste mohli svoju ordináciu využívať naplno od prvého dňa.

Ťažké prístroje vyžadujú pevný podklad

Je jedno, aká je vaša špecializácia, sú veci, ktoré nesmú chýbať skoro v žiadnej ambulancii. Takým niečím je aj sterilizátor či iné zdravotnícke vybavenie, ktoré má vyššiu hmotnosť a vyžaduje si pevný podklad.

Už na začiatku treba myslieť na váhu jednotlivých prístrojov, ktoré budete pri práci potrebovať vo svojej ordinácii. Do ambulancie objednajte nábytok a potrebné špeciálne podstavce, aby ste pri montovaní nového nábytku nemali žiadne ďalšie problémy a mohli si do ambulancie umiestniť všetko, čo k svojej práci budete potrebovať.  

TIP OD NÁS: Šikovným tipom, ktorý ušetrí miesto a spĺňa potrebné normy je dvojdrez pre ordinácie, kde je potrebné odoberať vzorky. Odporúčame výber umývadla so skrinkou, kde je možné skladovať napríklad dezinfekčné prostriedky.

Bez archivácie to nepôjde

Každá ambulancia potrebuje priestor na skladovanie dokumentov – archiváciu. Nábytok na mieru dokáže aj v malom priestore vytvoriť dostatok úložného priestoru pre vaše dokumenty.

 

Všetko v rámci zákona

Zariadenie ambulancie upravujú aj zákonné normy a legislatíva. Štandardom, s ktorým sa stretávajú všetci lekári a zdravotníci sú uzamykateľné skrinky, v ktorých sa skladujú rôzne liečivá. Nároky na ich konštrukciu sa ale líšia podľa uváženia pracovníka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Spýtajte sa hygienika vo svojom regióne, či je potrebné, aby bola vaša ambulancia vybavená kovovou uzamykateľnou skrinkou na opiáty a iné podávané látky, vyhnete sa problémom v budúcnosti.

Ak vás zaujímajú ďalšie rady, na čo myslieť pri zariaďovaní vašej novej ambulancie, nájdete ich v pokračovaní nášho blogu: Ako správne zariadiť ambulanciu (3. časť): Myslite sa funkčnosť ordinácie, zdravie a pohodlie vašich pacientov