Ako správne zariadiť ambulanciu (1. časť): Ambulancia podľa vašich predstáv

Vieme, že doktori nemajú veľa voľného času, preto sme sa rozhodli im uľahčiť proces proces zariaďovania novej a modernej ambulancie niekoľkými radami.

Základom je všetko si premyslieť, veľakrát sa oplatí začať od podlahy, aby ste mali pevný základ. Na ňom sa potom dá postaviť nová moderná ambulancia, ktorá bude slúžiť vám i vašim pacientom.

 

Začínate od podlahy?

Väčšina lekárov pri rekonštrukcii starých priestorov začína od podlahy, ktorá si pamätá ešte topánky pacientov z Tuzexu. Z hľadiska hygieny je najlepším riešením práve komplexná rekonštrukcia. Je to ťažký proces, ale so správnym tímom ľudí dokážete veľa za pomerne krátky čas.

Začína sa podlahou, na nej všetko stojí a všetko padá. Doslovne. Vhodný výber podlahy vám môže ušetriť problémy v budúcnosti. Ak už teraz viete, aké ťažké zdravotnícke zariadenia či špeciálne lôžka budú vo vašej ambulancii umiestnené, zamyslite sa nad výberom materiálu podľa toho ako často budete zariadenie presúvať.

Taký príručný stolík, ktorý je neustále v pohybe môže na nekvalitnej a materiálovo nevhodnej podlahe spôsobiť škody, ktoré vás budú stáť ďalšie peniaze navyše. Škrabance či poškodenia podlahy taktiež nevyzerajú príliš reprezentatívne a uberú vašej novej ambulancii na kráse.

Netreba zabudnúť ani na ochranné nátery na stenách ordinácie. Akú farbu zvoliť? Väčšina zdravotníckych zariadení využíva biely náter na stenách. Biela farba upokojuje a je znakom čistoty, zároveň očisťuje a ozdravuje telo. Farby dokážu podľa psychológov vyvolať v človeku rôzne pocity, nebojte sa preto vybrať si aj inú farbu ako bielu.  

TIP OD NÁS: Do čakární môžete zvoliť oranžovú farbu, ktorá vyvoláva pocit šťastia, podporuje trpezlivosť a blahodárne pôsobí na naše orgány, najmä pľúca, pankreas, slezinu a srdce. Aby sa vašim pacientom čakalo s pevnou trpezlivosťou. Výbornou farbou do ordinácií či čakární je aj zelená farba, ktorá je farbou pokoja, uzdravovania a pozitívne pôsobí na funkciu nervového systému, práve pre to je vhodnou farbou najmä do neurologických ambulancií.

Finálne rozmiestnenie nábytku môžu ovplyvniť aj takzvané ťahané soklíky alebo fabióny, ktoré znemožnia prisunúť zariadenie a nábytok v ambulancii k stene. Medzi stenami a nábytkom tak vzniká približne 5 -centimetrový priestor. Priestor nad dverami ambulancie môžete šikovne využiť na umiestnenie stabilného germicídneho žiariča, ktorý pomocou ultrafialového žiarenia zbaví vašu ordináciu škodlivých mikroorganizmov a vírusov.

 

Vyberte si dodávateľa s komplexnými službami

Najviac vám robotu ušetrí, ak si nájdete jedného dodávateľa, ktorý sa dokáže postarať o komplexný balík služieb, dodá vašej novej ambulancii nielen moderný vzhľad, ale niečo, čo ju spraví o stupeň lepšiou. Každá ambulancia má iné rozmery priestorov. S vlastnou výrobou docielime, že sa využije každý priestor na sto percent. Naše Rstudio vyrába nábytok do ambulancie na mieru z kvalitných materiálov, aby sme dodali klientovi kvalitu s dlhou životnosťou.

Postaráme sa o zhotovenie návrhu, realizáciu, dodanie a tovar vám zmontuje náš tím montážnikov. Vy si určíte, čo vo vašej ambulancii potrebujete podľa vašich preferencií a špecializácie a my pripravíme 3D návrh, ako by to mohlo vyzerať. Po schválení sa pustíme do výroby nábytku na mieru. Nábytok dodáme, zmontujeme a postaráme sa o prípadný servis v budúcnosti. Roky skúseností na trhu pretavujeme do nových moderných riešení a vychytávok, ktoré by nemali chýbať v žiadnej ambulancii.

 

Viac rád vám prinášame v pokračovaní nášho blogu: Ako správne zariadiť ambulanciu? (2.časť): Dizajnové kúsky, ktoré dodržujú hygienické normy